⚠︎ Архивная вакансия
Эта вакансия была перемещена в архив. Возможно она уже не актуальна и рекрутер больше не принимает отклики на эту вакансию. Вы можете  найти актуальные похожие вакансии

Marketing Intern

Прямой работодатель  Uviz.io ( uviz.io )
Limassol, Cyprus
Стажер
Маркетинг и PR • Growth • SMM/ Community • Спецпроекты • Gamedev • ML/AI • WEB
13 августа 2022
Удаленная работа • Частичная занятость
Опыт работы менее 1 года
40 000 ₽
Работодатель  Uviz.io
Описание вакансии

Uviz.io - early stage startup with team located all over the world. We build innovative platform for every person, who loves to connect with others or need place to play games and have fun. We help people to erase the boundaries and shortage the distance in a fun way. Play together and stay together - our motto

Responsibilities

  • shilling (quora, reddit, twitter)
  • participation in lending-page rebuilding
  • create ideas for SMM
  • working with copywriter on posts and articles
  • game influencers research

Специализация
Маркетинг и PRGrowthSMM/ CommunityСпецпроекты
Отрасль и сфера применения
GamedevML/AIWEB
Уровень должности
Стажер