⚠︎ Архивная вакансия
Эта вакансия была перемещена в архив. Возможно она уже не актуальна и рекрутер больше не принимает отклики на эту вакансию. Вы можете  найти актуальные похожие вакансии

Topic/project author

Прямой работодатель  Hyperskill ( hyperskill.org )
Стажер • Джуниор
Контент • Авторы • WEB • Образование
14 сентября 2022
Удаленная работа • Частичная занятость
Опыт работы менее 1 года
Работодатель  Hyperskill
Описание вакансии

We're looking for an author who will work on creating topics or projects for
TypeScript, Node.JS, Introduction to Frontend, Frontend Core, JavaScript for Beginners tracks.

This job will fit you perfectly, if you

  • Write in English confidently (B2+)
  • Are a fan of online education
  • Can explain complex things in simple terms
  • Enjoy working in a team
  • Are positive about receiving and giving feedback

What do we offer?

  • Work at a comfortable pace with flexible negotiable deadlines
  • Learn new programming languages and frameworks by completing other tracks on our platform for free
  • Develop your writing and explaining skills
  • Become a part of an international EdTech company

Специализация
КонтентАвторы
Отрасль и сфера применения
WEBОбразование
Уровень должности
СтажерДжуниор