⚠︎ Архивная вакансия
Эта вакансия была перемещена в архив. Возможно она уже не актуальна и рекрутер больше не принимает отклики на эту вакансию. Вы можете  найти актуальные похожие вакансии

Software resource with Nvidia Pegasus experience

Частный рекрутер  Рекрутер Татьяна ( rubrain.com )
Сеньор • Тимлид/Руководитель группы
Информационные технологии • Разработка • Boost • Qt • STL • IoT/IIoT • Robots/Drones
15 июня 2022
Удаленная работа
Опыт работы от 3 до 5 лет
Агентство  Рекрутер Татьяна
Описание вакансии

#job #job #blockchain #Nvidia #Pegasus #fulltime #remote #developer #senior #DRIVE

  Nvidia Pegasus is needed in the team at smartbrain.io

Project: level 2 system development for AEB, ALC and low speed autonomous vehicle control for level 4.

Requirements:

-familiarity with the Nvidia AI environment and platform

-Familiarity with the hardware platform, Nvidia pegasus, running Linux.

- An understanding of the Linux kernel and assembly to create executable files.

- GPU code and NN integration with Cudnn.

- Setting up low level drivers on pegasus hardware, e.g. CANFD, ultrasound, etc.

- Understanding application to integrate application algorithms and provide interface from Cudnn to application.

Prerequisites:

- remote

- Full time, registration is negotiable

Специализация
Информационные технологииРазработкаBoostQtSTL
Отрасль и сфера применения
IoT/IIoTRobots/Drones
Уровень должности
СеньорТимлид/Руководитель группы