⚠︎ Архивная вакансия
Эта вакансия была перемещена в архив. Возможно она уже не актуальна и рекрутер больше не принимает отклики на эту вакансию. Вы можете  найти актуальные похожие вакансии

Head of User Acquisition/ Senior BDM/Growth Hacker (Remote)

Прямой работодатель  Proactive Coders HR department ( protonmail.ch )
Сеньор • Тимлид/Руководитель группы • Руководитель отдела/подразделения
Маркетинг и PR • Growth • SMM/ Community • SERM • Вирусный маркетинг • Контент маркетинг • Маркетинговые исследования • Affiliate / Партнерский маркетинг • Программы лояльности • Blockchain • Ecommerce • Платежные технологии
14 августа 2020
Удаленная работа
Опыт работы от 3 до 5 лет
от 3 000 до 5 000 ₽
Работодатель  Proactive Coders HR department
Описание вакансии

We are looking for a strong and experienced Senior/Lead User Acquisition manager/BDM/Growth Hacker to join our CTP team, focused on Asian market.

Your mission is to maintain high-quality user acquisition process and provide extraordinary user growth. We need a champion, a shining star, a god-like professional.

Key responsibilities:
Manage all UA/BD related processes
Promote Crypto trading platform, Crypto cards, Margin trading, Futures trading

Minimum requirements:
3+ years as BD/UAM/Growth hacker in crypto/blockchain/Fx/trading/FinTech
proven experience in TOP - 40 crypto exchanges
fluent English
We offer
flexible REMOTE schedule
3-5k eur compensition depending on your skills
Growth with the company
Educational sponsorship if required